PROGRAM FOR 2002



Dato

Mandag 28.januar 2002 kl 19.00

Sted

Statoil, Auditorium 1, Forus Øst. Møt opp ved hovedinngang

Tema

Åsgard – En teknologisk utfordring

Foredragsholder

Ola Krumsvik

 

Dato

Torsdag 31.januar 2002 kl 19.00

Sted

Hotell Maritim, Stavanger

Tema

Miljøvennlig el-kraft til Nordsjøplattformene

Foredragsholder

Sverre Gilje og Helge Skjæveland

 

Dato

Onsdag 6.mars 2002 kl 19.00

Sted

Polyphenols, Sandnes

Tema

Antocyaner (flavonoider) - biokjemi og helse

Foredragsholder

Rune Slimestad

 

Dato

Fredag 15.mars 2002 kl 14.15

Sted

Høgskolen i Stavanger, rom E-541

Tema

Metastase – når kreften sprer seg

Foredragsholder

Ragne Bentsen Farmen

 

Dato

Onsdag 10.april 2002 kl 19.30

Sted

Baker Hughes Inteque, Tananger

Tema

Ilmenitt som vektmateriale i borevæske

Foredragsholder

Arild Fjogstad

 

Dato

Onsdag 12.juni 2002 kl 19.30

Sted

Ringnes-Tou

Tema

Ølskolen på Ringnes Tou

Foredragsholder

 

 

Dato

Onsdag 12.september 2002 kl 13.00

Sted

Høgskolen i Stavanger, rom D-302

Tema

Kjemidagen 2002

Foredragsholdere

 

 

Dato

Fredag 22.november 2002 kl 19:30

Sted

Norconserv

Tema

Livet utenfor kostsirkelen

Foredragsholder

Wenche Fröhlich

 

Dato

Onsdag 5.februar 2003 kl 19:00

Sted

Høgskolen i Stavanger

Tema

Årsmøte – Fjernvarme, utfordringer og muligheter

Foredragsholder

Tor Hemmingsen


 

STYRESAMMENSETNING 2002

Leder:

Anne Mette Eide, Næringsmiddeltilsynet i Midt-Rogaland

Tel: 5181 6851 

e-mail: eide@nmt-mrog.rl.no

Nestleder:

Kåre Jørgensen, Høgskolen i Stavanger

Tel: 5183 2306 

e-mail: Kare.B.Jorgensen@tn.his.no

Sekretær:

Einar Haualand, Fylkesmannen i Rogaland

Tel: 5156 8944 

e-mail: einar.haualand@fm-ro.stat.no

Kasserer:

Torill Dyngeland, Baker Hughes Inteq

Tel: 5171 7753 

e-mail:Torill.Dyngeland@inteq.com

Kontakt på rekruttering:

Rune Slimestad, PlantChem

Tel: 5162 0990 

e-mail:  rune@plantchem.com



Kontakt mot Høgskolen i Stavanger/WEB-ansvarlig:

Tor Hemmingsen, Høgskolen i Stavanger

Tel: 5183 1585 

e-mail: Tor.Hemmingsen@tn.his.no


Medlem i Hovedstyret

Tor Hemmingsen, Høgskolen i Stavanger

Tel: 5183 1585 

e-mail: Tor.Hemmingsen@tn.his.no